Migrační krize - Proč k ní došlo a jak jí zastavit?

V současné době je určitě nejprobíranějším politickým tématem migrační krize, která naplno propukla v roce 2015 a jenž stále probíhá. Proč tomu tak je? Proč se tolik lidí dalo na pochod zrovna teď? A dá se vůbec nějak zastavit?

Příčin této krize je spousta, zejména jsou to však války na Blízkém východě, které nastaly v důsledku Arabského jara. Někteří lidé ze Sýrie a dalších států, kde od roku 2011 není bezpečno, odešli v prvních letech nejdříve ke svým sousedům (Turecko, Libanon). Tam žili v obrovských uprchlických táborech a doufali, že válka brzy skončí a oni se budou moci vrátit zpět do svých domovů. Jenže to se nestalo a životní úroveň v táborech nebyla dobrá a tak se hodně lidí vzdalo naděje, že se někdy do své země vrátí a rozhodli se, že raději zkusí nový život jinde. Půjdou do bohaté Evropy.

V letech 2012 – 2014 se proto začal navyšovat počet migrantů přicházejících do evropských zemí. Jak na to zareagovaly evropské elity? Nijak, naopak příchozí uprchlíky vítaly a poskytovaly jim štědré sociální dávky a zabezpečení. Když se to pak dozvěděli další lidé v utečeneckých táborech v Turecku a jiných státech, vydali se na cestu i oni. Najednou v roce 2015 bylo v pohybu obrovské množství osob táhnoucí za lepším životem do Evropy. K nim se samozřejmě přidávali další obyvatelé severoafrických a arabských zemí, kteří se také chtěli mít lépe a využili této situace. A tak se stalo, že do Evropy přišlo v roce 2015 více než 1 milion přistěhovalců.

Co na to Evropa? Zase nic. Místo toho aby už v začátcích ukázala migrantům, že pro všechny tu místo není, tak naopak evropští politici dále nadšeně migranty vítali a některé země se vytahovaly, že u nich mají všichni ,,uprchlíci“ dveře otevřené a že to nějak určitě zvládnou. Samozřejmě tyhle slova zase jen povzbudila další lidi po celém světě v tom, že mají právo k nám do Evropy přijít. Jak to celé dopadlo, jsme mohli vidět například teď v Německu o Silvestra.

Já ty uprchlíky osobně docela chápu, jenže Evropa prostě nemůže být zaopatřovací ústav, který se může postarat o všechny chudáky na naší planetě. Já vím, že na světě je mnoho problémů, války, hlad, nemoci a další, jenže se nemůžou vyřešit tím, že se všichni přestěhují k nám do Evropy.

Za prvé bychom to nezvládli ekonomicky, za druhé většina migrantů co k nám přichází, jsou lidé z jiného kulturního prostředí s naprosto odlišným náboženstvím (o jehož mírumilovnosti by se dalo diskutovat), s jinými sociálními návyky, vztahem k ženám, práci a dalším věcem. Vidíme, že multikulturalismus nefunguje a v západoevropských státech probíhají časté nepokoje, teroristické útoky, velká kriminalita, strach v ulicích a spousta dalších negativních jevů, které si nikdo určitě z nás nepřeje.

My si musíme položit jednoduchou otázku, vyměníme svůj bezpečný způsob života za bezpečí uprchlíků? Protože čím více jich přijmeme, tím více jich k nám v budoucnu přijde a tím více budeme mít problému, o kterých jsem se zmínil v minulém odstavci.

Podle mého názoru, naším cílem by tedy mělo být migrační vlnu zastavit a to tím, že vyšleme muslimským zemím jasný vzkaz, že u nás migranti nejsou vítáni. Prostředků na to je dost: účinně bránit své hranice, ztížit možnost získání azylu, snížit sociální dávky, zvýšit tresty za nelegální překročení hranice a další opatření, která jim postě jejich cestu ztíží. A zaručuji vám, že krize skončí tak rychle jak začala, protože si to mezi sebou řeknou a hodně lidí si pak rozmyslí, jestli se ta cesta do Evropy vůbec vyplatí.    

Autor: Jan Broul | pondělí 11.1.2016 8:00 | karma článku: 25,16 | přečteno: 691x
  • Další články autora

Jan Broul

Svět po pandemii - 1. díl

4.4.2020 v 8:24 | Karma: 10,88

Jan Broul

Chceme vůbec s islamisty bojovat?

5.1.2020 v 10:37 | Karma: 37,92

Jan Broul

Borisův triumf v Británii

16.12.2019 v 8:10 | Karma: 22,16